Wi-Fi směrovače s podporou dvou pásem a 3G sítí představil Netgear

Wi-Fi směrovače nabízející dvoupásmový provoz, podporu pro gigabitový Ethernet či možnost využit i mobilní širokopásmový přístup k internetu přes sítě 3G, představila firma Netgear. Novinky, jež podporují normu 802.11n, zahrnují modely WNDR3700, DGN3300 (s modemem ADSL 2+) a 3G směrovač MBR624GU.


Například model WNDR3700 je gigabitový dvoupásmový směrovač řady RangeMax Wireless-N využívající současně dvě různá frekvenční pásma - 2,4 GHz a 5 GHz. Obsahuje USB rozhraní pro připojení externího USB úložného zařízení a porty gigabitové LAN pro vysokorychlostní datový přístup hned několika počítačů v domácí síti.
Vnitřní výbava směrovače zahrnující 680MHz MIPS procesor a osm antén. K dalším vlastnostem patří energeticky úsporný „green" přepínač se čtyřmi ethernetovými porty, QoS pro bezdrátové streamování videa, samostatná tlačítka pro vypnutí bezdrátové část i celého zařízení, či možnost regulace výkonu pro optimalizaci spotřeby energetické energie.
DGND3300 využívá stejně jako předchozí model WNDR3700 současně dvě různá frekvenční pásma a obsahuje i ADSL2+ modem doplněný o dvojitý firewall (NAT a SPI).Komentáře