Notebook Acer Aspire Timeline přináší výdrž na baterii až 8 hodin

Společnost Acer uvedla na trh nový notebook Aspire Timeline, který se snaží eliminovat dřívější nutnost vybrat si buď baterii s delší výdrží, a tedy těžší počítač, anebo lehčí počítač, avšak s kratší výdrží.


Aceru se podle jeho slov podařilo dosáhnout křehké rovnováhy mezi nízkou hmotností počítačů a dlouhou výdrží baterie. Výsledkem je řada lehkých mobilních počítačů, s nimiž lze na jedno nabití pracovat celý den (ve smyslu jednoho pracovního dne).

Delší výdrže není dosaženo většími a těžšími bateriemi, nýbrž změnou způsobu využívání energie, který umožňuje zvýšit účinnost a současně snížit hmotnost i zatížení životního prostředí a navíc zaručuje až osm hodin provozu na jediné nabití baterie. Také konkurenti Aceru jako např. Dell a HP již před několika měsíci převedli modely s dlouhou výdrží, u Dellu konkrétně model E6400 vydrží až 19 hodin a Elitebook 6930p od HP pak dokonce 24 hodin.

Notebooky Aspire Timeline jsou vybaveny klávesou Acer Smart Power, která zajišťuje přístup k „energii na vyžádání“. Tato klávesa ponechává na uživateli rozhodnutí, jak dlouho má baterie vydržet: Jediným stisknutím klávesy Smart Power lze aktivovat funkce pro úsporu energie, a tak výrazně zvýšit nezávislost na elektrické síti. Acer Smart Power prodlouží podle informací výrobce výdrž baterie využitím progresivního nastavení a opatření na snížení spotřeby energie.

Co se týká rozměrů, v nejtenčím místě má počítač Acer Aspire Timeline tloušťku 24 mm (méně než jeden palec) a v nejvyšším místě měří o 5 mm více. Víko je z kartáčovaného hliníku a přispívá i k relativně nízké hmotnosti 1,6 kg 13,3” modelu, resp. 2,4 kg 15,6” modelu.

Jeden z nejčastějších problémů, na něž si uživatelé notebooků stěžují, představuje teplo, které vzniká v notebooku a při delší práci s počítačem položeným na klíně je nepříjemné. Notebooky Acer Aspire Timeline využívají technologii chlazení, která by tento problém měla eliminovat. Řešení Laminar Wall Jet, vyvinuté ve spolupráci se společností Intel, je založeno na technologii, která se osvědčila při chlazení lopatek turbín. Kryty, jimiž jsou opatřeny vstupní nasávací otvory, směrují proud chladicího vzduchu do spodní části šasi notebooku a přivádějí čerstvý vzduch přesně tam, kde je zajištěno nejúčinnější chlazení pláště počítače.

Notebooky Aspire Timeline se také snaží pracovat úsporně i po připojení k elektrické síti. Síťový adaptér Acer Power Smart zajišťuje až o 66 % nižší spotřebu notebooků Aspire Timeline, než požaduje standard Energy Star: To odpovídá úspoře 1752 wattů ročně, což je dostatečné množství energie na svícení 15wattové žárovky po dobu 116 dnů. Jakmile je baterie zcela nabita, síťový adapter Power Smart přejde automaticky do režimu adaptivního nabíjení, v němž neodebírá energii a současně snižuje opotřebení baterie.

Notebooky řady Aspire Timeline jsou vybavené procesorem Intel Core 2 Duo s  nízkým napětím, volitelnou sdílenou nebo vyhrazenou pamětí VGA a systémovou pamětí DDR3. Pro ukládání dat nabízí až 500GB pevný disk, avšak notebook podporuje také disky SSD s kapacitou až 64 GB.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.