Novou řadu bezpečnostních HD kamer uvedl na trh Axis

Řadu nových fixed dome síťových kamer P33 určených pro rychlou instalaci uvnitř budov i ve vnějším prostředí, s funkcí vzdáleného zaostřování a napájením pouze přes ethernetovou přípojku (PoE) uvedla na trh firma Axis. Kamery poskytují video ve vysokém rozlišení a možnosti přenosu několika streamů H.264.


Řada P33 využívá technologii progresivního skenování, která zajišťuje vysokou kvalitu videa při frekvenci 30 obr./s v plném rozlišení. Síťové kamery AXIS P3343 pracují s rozlišením SVGA, zatímco modely AXIS P3344 generují obraz v rozlišení 1 Mpx nebo HDTV 720p v souladu se standardem SMPTE pro rozlišení, podání barev a snímkovou frekvenci. Kamery podporují široký dynamický rozsah stejně jako denní a noční režim, a poskytují tak jasný obraz jak za denního světla, tak i v šeru.
Řada P33 také generuje vícenásobné, individuálně konfigurovatelné videostreamy s kompresí H.264. Z důvodu vyšší flexibility kamery podporují i formát Motion JPEG.
Mezi další funkce patří obousměrný přenos zvuku a videointeligence, jako je například detekce pohybu, zvuku či pokusu o poškození kamery. Síťové kamery P33 navíc mají vestavěný slot pro paměťové karty SD/SDHC, a umožňují tak lokální ukládání nahrávek.
„Řada síťových kamer AXIS P33 s kvalitou videa HD a možnostmi zaostřování a ovládání transfokátoru je speciálně vyvinuta pro efektivní instalace jak uvnitř budov, tak i v náročném venkovním prostředí," uvedl Erik Frännlid, ředitel pro Product Management ve společnosti Axis Communications. „Tyto kamery jsou významným doplněním naší komplexní řady produktů a umožní nenápadné monitorování exponovaných oblastí, jako jsou letiště, budovy maloobchodů, železniční stanice a podzemní dráhy."Komentáře