Novou verzi produktů Smart Security a NOD32 Antivirus představil Eset

Smart Security 4 a NOD32 Antivirus 4 jsou podle výrobce navrženy k řešení současného problému s nadměrným množstvím škodlivých kódů šířených prostřednictvím internetu a elektronické pošty.Novou generaci svých bezpečnostních řešení uvedla na trh společnost Eset. Aplikace Smart Security 4 a NOD32 Antivirus 4 jsou postaveny na technologii ThreatSense. Uživatelé verzí 3 obou produktů si mohou novou generaci antivirových řešení nainstalovat zdarma, a to okamžikem uvolnění instalačních balíčků na www.eset.cz.

Klíčové vlastnosti
• Ochrana před neznámými hrozbami - technologie ThreatSense zajišťuje ochranu před novými útoky.
• Navrženo pro rychlost - Řešení zajišťují vysoký výkon skenování systému.
• Systémová nenáročnost - řešení využívají 36-40 MB systémové paměti. Uživatelé notebooků uvítají nový automatický režim úspory energie při provozu na baterie.
• Snadná ovladatelnost - nová generace produktů je maximálně uživatelsky přívětivá - kompaktní a intuitivní rozhraní, minimální použití výstrah, samoučící se brána firewall.

Nové funkce
Pokročilá kontrola archivů
Tato nová vlastnost představuje pro uživatele značné vylepšení. Nyní je k dispozici možnost plně si přizpůsobit hloubkové skenování archivovaných souborů, které jsou uloženy ve formátech .RAR, .ZIP a dalších. Rozsáhlé možnosti nastavení umožňují pokročilým uživatelům určit hloubku skenování, maximální dobu kontroly a velikost skenovaných archívů.

Kontrola výměnných médií - Removable Media Access Control
Kontrola bezpečnosti přenosných paměťových médií jako jsou USB klíčenky a disky CD poskytuje nyní všem zákazníkům ochranu dříve dostupnou jen podnikům. Toto vylepšení umožňuje administrátorům povolit nebo blokovat připojení výměnných médií. Pokud jsou tyto paměťové nosiče povoleny, dochází ke kontrole potenciálně nebezpečných souborů jako je AUTORUN.INF.
SelfDefense
Vylepšená technologie sebeobrany - Software obsahuje vylepšenou obranu proti vypnutí antivirového systému malwarem nebo neautorizovanými uživateli mimo jiné díky omezení změn procesů a zaznamenávání vstupů autorizovaných uživatelů.
SysRescue
SysRescue umožňuje uživatelům mnohem rychleji diagnostikovat a obnovit napadené systémy. Klient si vytvoří své vlastní záchranné CD, které může být použito pro vyčištění a obnovení systému napadeného malwarem, aniž by přitom došlo k přepsání celého systému.
SysInspector
Jedná se o účinný diagnostický nástroj, který dokáže velice rychle odhalit skryté/potenciálně nebezpečné rootkity bez nutnosti spuštění komplexního antivirového skenování. Tento nástroj dokáže také odhalit skryté změny v operačním systému, internetovém prohlížeči, registru nebo aplikacích. Výsledky skenování jsou kategorizovány a mohou tak být přezkoumány IT odborníky, díky čemuž se zrychluje analýza a odstranění malwaru.
Šifrovaná komunikace
Vyvinuta pro systémy Windows XP a Windows Vista k prohledávání protokolů HTTP a POP3, zda neobsahují škodlivé kódy. Součástí je i tzv. „režim učení" pro nejmodernější bránu firewall, který zajišťuje vyšší úroveň ochrany.
Podpora kontroly přístupu do sítě NAC CiscoKomentáře