Bezpečnostní zařízení pro kontrolu osob, zavazadel a zásilek při ochraně strategických IT center nabízí PCS

Nová zařízení určená pro zvýšení bezpečnosti v oblasti zvýšeného pohybu lidí, ale i třeba datových center, oznámila firma PCS. Mezi novinky patří mimo jiné zavazadlový rentgen Rapiscan 620XR, detektor kovů Metor 300 Portable či detektor výbušnin Explonix.


Rapiscan 620XR představuje rentgenové zařízení pro kontrolu zavazadel a zásilek, které je postaveno na standardizované platformě Windows XP, detekci dual energy pro separaci materiálů, a novém systémovém softwaru Rapiscan OS 600.
Metor 300 Portable je univerzální, lehce přemístitelný detektor kovů určený pro bezpečnostní aplikace. Krytí IP 55 dělá z tohoto detektoru kovů vhodné zařízení jak pro vnitřní, tak pro venkovní aplikace.
Explonix je detektor výbušnin, který splňuje detekční parametry podle mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) a je schopen detekovat a rozpoznat výbušniny v řádu pikogramů. Podle výrobce nabízí extrémně nízké množství falešných poplachů, jednoduchost použití a nízké provozní náklady. Tento detektor je také možné rozšířit o detekci radioaktivity.
SmartObject & SmartSystem jsou výukové programy, které mají za cíl naučit operátory identifikovat předměty v zavazadlech a trénovat je v rozlišování nebezpečných předmětů. SmartObject je zaměřen na vyhledávání známých předmětů v naskenovaném obraze z rentgenového zařízení. Program SmartSystem navíc věrně simuluje skutečné rentgenové zařízení podle konkrétního typu a výrobce.
„Stále sofistikovanější metody a použití nových materiálů při plánování teroristických útoků nás vedou k využívání nových technologií a k většímu důrazu na jejich kvalifikovanou obsluhu. To je také důvod, proč jsme rozšířili naši nabídku o uvedené produkty", říká Milan Krása, z firmy PCS.Komentáře