Servery ProLiant se šestijádrovými Opterony a pokročilou správou napájení představilo HP

Své portfolio serverů ProLiant rozšířila o sedm nových modelů firma Hewlett-Packard. Ty (jde o rackové servery DL785, DL585, DL385 a DL165 a blady BL465, BL495c a BL685c) podle výrobce nabízejí vylepšení především v oblasti energetické účinnosti, výkonu a správy, přičemž postaveny jsou na šestijádrových procesorech AMD Opteron.


HP také uvedlo zcela novou modelovou řadu HP ProLiant, která prý nabízí dvojnásobek hustoty tradičních rackových serverů, takže poskytuje větší výpočetní výkon s nižší spotřebou energie.
Servery HP ProLiant G6 s procesory AMD nabízejí řadu vlastností, jež přispívají k úspoře energie a vyššímu výkonu:
• Technologie Thermal Logic umožňují serverům G6 vystačit si s polovinou energie oproti předchozí generaci.) Patří mezi ně technologie Dynamic Power Capping, která redukuje množství elektřiny odebírané serverem bez nutnosti jeho reálného výkonového omezení, a Sea of Senzors, jež pomocí 32 inteligentních tepelných senzorů v každém serveru automaticky reguluje chlazení a příkon k některým komponentům pro dosažení maximální efektivity a úspory.
• Zdroje napájení Common Power Slot nabízejí prý až 92% účinnost téměř ve všech úlohách.) Zákazníci si mohou vybrat ze čtyř zdrojů napájení s různým příkonem podle konkrétního uplatnění, čímž výrazně ušetří ve spotřebě elektrické energie.
• Disková pole Smart Array poskytují až dvojnásobný výkon díky tomu, že kombinují nejnovější technologii sériově připojených SCSI disků (SAS) o propustnosti 6 Gb/s s kapacitně optimalizovanými sběrnicemi.
• HP ProLiant Onboard Administrator zjednodušuje správu serverů, neboť centralizuje všechny důležité nástroje správy serveru včetně nastavení, monitorování provozního stavu, optimalizace napájení a jednotného ovládání fyzického prostředí s virtuálním do jedné ovládací konzole.Komentáře