Nová řešení pro optimalizaci chodu datového centra představilo IBM

Novou generaci serverů System x s procesory Intel Xeon 5500 a software, který umožní zákazníkům snadněji zavádět virtualizované počítačové systémy a podstatně snižovat rostoucí provozní náklady díky vyššímu výkonu, zjednodušené správě a lepšímu využití, představila firma IBM.Vývojáři IBM se podle svých slov snažili s pomocí nových systémů vypořádat s klíčovými problémy současných datacenter, kde výdaje za energii a správu IT strmě narůstají, zatímco procesory běží naprázdno nebo jsou využity jen částečně.
Pro vybudování dynamičtější infrastruktury nabízejí čtyři nové rackové a blade servery x86 například nižší nároky na wattový výkon (ty mohou snížit výdaje za energii až o 93 procent). Zároveň se některé modely nových serverů System x mohou pyšnit dvojnásobným výpočetním výkonem a podporou větší kapacity paměti, disků a sběrnic, což usnadní zákazníkům všech velikostí přechod na vysoce efektivní virtualizované počítačové infrastruktury. Blade a rackové servery System x posyktují paměťovou kapacitu od 96 GB až do 1 TB.
Vedle inovací z oblasti hardwaru oznámil výrobce i nový řídicí software, který doplní Systems Director 6.1 a umožní klientům automaticky spravovat virtuální a fyzické prostředky napříč platformami. Podporovány jsou servery IBM Power System, System z, datová úložiště i servery x86 jiných výrobců, přičemž tento software prý může ušetřit až 44 procent nákladů na správu.Komentáře