SAP spolu se Sybase umožní uživatelům provozovat obchodní aplikace na široké škále mobilních zařízení

Dohodu o spolupráci uzavřely firmy SAP a Sybase - na jejím základě hodlají nabízet své aplikace určené provoz podniku i ve verzích pro taková zařízení, jako jsou iPhone, BlackBerry nebo zařízení se systémy Windows Mobile, Symbian či Palm OS.


Základem řešení bude Unwired Platform od Sybase, jež dovolí zpracovávat procesy SAP Business Suite 7 na údajně jakémkoliv mobilu, jak tvrdí Bill McDermott, šéf globálních operací SAPu, a výkonný ředitel Sybase John Chen.
První řešení se na trhu objeví v druhé polovině tohoto roku a umožní uživatelům přístup k aplikaci SAP CRM. Následovat mají aplikace ERP (enterprise resource planning), lidské zdroje, dodavatelský řetězec či účetnictví - avšak jejich výběr bude záležet také na zpětné vazbě od uživatelů.
Obě firmy ale zatím neupřesnily svou cenovou politiku, pouze se omezily na konstatování, že pro zákazníky bude „přijatelná".
Unwired Platform od Sybase dosud některé prvky dovolující využívat aplikace SAP na mobilních zařízeních nabízela, avšak jejich funkcionalita byla velmi omezená. SAP už podobnou smlouvu uzavřel přímo s RIM (výrobce Blackberry). Sama Sybase přiznává i to, že může podbné smlouvy uzavřít i s jinými dodavatele obchodních aplikací.Komentáře