Analytický software od firmy SPSS bude dostupný pod jiným označením

Predictive Analytics Software (PASW) je nové jméno pro kompletní portfolio produktů společnosti SPSS. Toto nové pojmenování sjednocuje produktové rodiny pod označení, které podle výrobce lépe popisuje funkcionalitu a propojení všech produktů společnosti SPSS.


Přejmenování se postupně dotkne všech dílčích produktových skupin, vždy spolu s vydáním nové verze. Vzniknou tak nová jména jako PASW Statistics (dříve SPSS Statistics), PASW Modeler (dříve Clementine), PASW Data Collection (dříve Dimensions) a PASW Collaboration Services (dříve Predictive Enterprise Services). Jako první byl na trh uveden PASW Modeler 13.0 a PASW Statistics 17.0.2.
Jan Řehák, ředitel a jednatel SPSS CR, říká: „Společnost SPSS poskytuje jako jediná software, který díky své široké nabídce pokročilých funkcí dokáže zachytit zpětnou vazbu zákazníků, předvídat jejich chování a rychle reagovat. V takto nastavených obchodních procesech vidíme budoucnost, proto tomu nový název také podřizujeme. Troufám si říct, že predikce, nebo-li analýza rozhodování, představuje klíčový prvek pro všechny oblasti podnikání."Komentáře