Samsung chystá nový netbook N310 s Atomem

Společnost Samsung nedávno představila svůj netbook NC20, který je postavený na procesoru Via Nano. Nicméně zjevně chce mít v portfoliu i další model osazený Atomem a nyní proto oznámila uvedení modelu N310 s procesorem Intel Atom N270.


Tento model bude disponovat 10“ displejem s rozlišením 1 024 x 600 bodů a LED podsvícením, dále bude vybaven 1 GB RAM typu DDR2, klasickým 2,5“ pevným diskem s kapacitou 160 GB a o grafický výstup se postará integrovaný čip Intel GMA 950. Mezi další vlastnosti má patřit například Wi-Fi, Bluetooth, ethernetový konektor či volitelně podpora pro 3G bezdrátové sítě HSPDA a WiMAX. Výdrž se standardní čtyřčlánkovou baterií by měla činit 5 hodin. Parametry jsou tedy poměrně podobné modelu NC20, ovšem ten disponuje displejem o velikosti 12“, neboť Via nelimituje použití svých procesorů parametry počítače, zatímco v případě Atomů jsou výrobci omezeni pravidly stanovenými Intelem.

Netbook N310 od Samsungu by se měl začít v Evropě prodávat již 6. dubna za cenu 500 euro (s operačním systémem Windows XP Home), což není na netbook zrovna málo.

Galerii fotografií N310, který bude nabízen ve čtyřech barvách, najdete na našem sesterském HD Worldu.Komentáře