Firmu Silicon Graphics hodlá za 25 milionů převzít Rackable

Rackable Systems, dodavatel sofistikovaného hardwaru, jež nedávno ohlásil příchod na evropské trhy, pokračuje v expanzi. Za 25 milionů dolarů v hotovosti totiž hodlá převzít majetek firmy SGI (Silicon Graphics), která je v současnosti v režimu ochrany před věřiteli. Sama SGI vykázala jen za své druhé fiskální čtvrtletí 2009 ztrátu téměř 50 milionů dolarů.Podle Marka Barrenechey, šéfa firmy Rackable, akvizice pomůže rozšířit portfolio jeho firmy v oblasti high-performance computing (HPC), kde je Silicon Graphics velmi silná (mezi její zákazníky patří mimo jiné i americká vesmírná agentura NASA.
Hardwarové a softwarové technologie pro HPC umožňují vytvářet systémy vhodné pro zpracování složitých algoritmů týkajících se vědeckých výzkumů apod. Akvizice firmy Silicon Graphics by podle pozorovatelů mohla firmě Rackable pomoci získat přístup k zákazníkům z oblasti státní správy či akademické sféry (sama firma Rackable je dobře etablovaná v komerčním sektoru a v automobilovém průmyslu), a také díky geografickému rozšíření SGI by mohla novému majiteli pomoci s rozšířením na nové trhy.
Koupě však může představovat i riziko určitého překrytí nabídky obou firem, a to především v sekci méně náročných systémů HPC, kde Rackable v současnosti prodává zařízení postavená na čipech třídy Intel x86.Komentáře