Systém dovolující spravovat bezpečnostní software různých dodavatelů pomocí jediné konzole představilo IBM

Software, který umožní spravovat na firemních PC bezpečnostních agentů od více výrobců prostřednictvím jediné správní konzole, představila firma IBM.


To uživatelům dovolí mít mnohem volnější ruku při volbě toho, jaký ochranný produkt pro své počítače zvolí, aniž by se obávali nárůst složitosti příslušného managementu.
Produkt Proventia Endpoint Secure Control (ESC) hodlá podporovat bezpečnostní klientský software ve čtyřech oblastech - ochrana systému, dat, správa konfigurací a konečně údržba systému.
V první fázi se bude jednat o antivirový software firmy Trend Micro, jež bude plně podporován správní platformou ESC. Podle IBM se však dá předpokládat, že brzo přibudou další výrobci a produkty. Proventia ESC rovněž dokáže spravovat bezpečnostní aplikace, jež jsou součástí sady IBM Proventia Desktop.
Novinka je navržena jako konkurenční řešení ke komplexním bezpečnostním sadám, jaké nabízí například firmy Symantec nebo McAfee, jež podle IBM nabízejí jen minimum možností, jak do desktopu přidat další ochranné systémy jiným výrobců tak, aby bylo možné zvolit preferovaný antivirus a firewall, i když nemají společného dodavatele.Komentáře