Epson: OLED displeje půjde brzy tisknout pomocí ink-jetu

Proces, který umožní během několika let prostřednictvím technologie ink-jet doslova tisknout velkoformátové displeje typu OLED (Organic LED) ve velkých objemech, představila společnost Epson.Podle výrobce půjde o produkty, které budou moci konkurovat zobrazovačům postaveným na bázi PDP (tedy plazmové) či LCD.
V případě OLED panelů je přítomna tenká vrstva z organického materiálu, jež sama produkuje světlo, takže displej nepotřebuje žádné posvícení - a je proto lehčí, tenčí a v také úspornější. Zmíněná vrstva však musí být po celé ploše zobrazovače rovnoměrně rozložena, aby bylo dosaženo souměrného podsvícení a s tím souvisejícího podání barev.
Současné inkoustové technologie takové nanesení materiálu neumožňují. Epson však přišel na techniku, která takový proces dovoluje dosáhnout - veřejnosti představil takto vyrobený 14palcový panel OLED s rozlišením srovnatelným s tím, jaké nabízejí současné 37´´ HD televizory - podle Epsonu tak nebude žádným problémem zmíněné velkoformátové přístroje produkovat.Komentáře