UPC od zítřka výrazně zrychluje internetové připojení

Společnost UPC Česká republika oznamánila, že úspěšně završila navyšování rychlostí internetových nabídek Starter, Easy, Classic, Light, Extreme a Professional. Zvyšuje se jak rychlost stahování dat směrem k uživateli, tak konečně i odesílání od něj.


Zmínené tarity bylo možno objednat do září minulého roku, kdy je nahradily nabídky 10M a 20M. Všichni zákazníci UPC, kteří u dřívějších nabídek setrvali, budou moci podle slov poskytovatele od 1. dubna 2009 využívat jejich zcela nové, podstatně vyšší rychlosti, které v mnoha případech překročí rychlost nabídek aktuálních. Jejich původní cena má přitom zůstat zachována.

O nových rychlostech vypovídá následující tabulka:Právě limitující rychlost odchozích dat byla pro mnohé uživatele internetového připojení od UPC dosud trnem v oku. Tento krok navíc může vyvolat podobnou vlnu zvyšování rychlostí u dalších poskytovatelů, jako tomu bylo např. v loňském roce. UPC však zákazníky upozorňuje, že tuto rychlost nezle garantovat pro všechny objekty na internetu, neboť u nich je rychlost limitována třetími stranami a je mimo kontrolu UPC. Nicméně rozdíly mezi rychlostí v koncových u jednotlivých uživatelů by se neměly tolik lišit jako např. u technologie ADSL, kde hraje výraznou roli např. délka trasy k ústředně.

Václav Bartoň, generální ředitel společnosti UPC k této nové nabídce jeho společnosti říká, že děkuje všem zákazníkům dřívějších nabídek, kteří pomohli k přechodu na zcela nové rychlostní hodnoty a věří, že nové rychlosti za stejnou cenu pro ně budou tou pravou odměnou.Komentáře