Ultratenké SSD disky pro privátní i firemní nasazení představil Imation

Novou třídu výkonných, ultratenkých SDD jednotek (Solid State Drives) představila firma Imation. Podle výrobce se vyznačují e ultratenkým profilem a vylepšenou odolností vůči elektrostatickým šokům a nárazům.


 Novinky jsou k dispozici ve velikostech 2, nebo 3,5 palce, s kapacitami v rozmezí od 32 do 128 GB. Ještě v průběhu letošního roku chce Imation rozšířit jejich portfolio o modely s kapacitami 256 a 512 GB.
Výrobce také nabízí novou sadu pro upgrade - SSD Upgrade Kit, který pomůže uživatelům s přechodem z pevného disku na technologii SSD.
SSD disky třídy M jsou podle výrobce vhodné pro uživatele osobních počítačů i notebooků, kteří vyžadují rychlé, úsporné a odolné disky pro použití doma, v kanceláři, a zejména v terénu.
Pro podniková řešení jsou určeny hlavně SSD disky třídy S pro jejich vyšší výkonnost a energetickou úspornost. Lepší celkový výkon těchto disků a zlepšení v počtu operací za sekundu (sequential write IOPS) vyhovují takovým aplikacím, jako jsou webové servery a jednotky řady RAID.
Pro upgrade tradičních pevných disků (HDD) na technologii SSD nabízí Imation zvláštní sady. Ty poskytují snadný upgrade notebooků nebo stolních počítačů s pevnými disky na SSD systém s vyšší výkonností. Sada Upgrade Kit obsahuje tyto komponenty:
- SSD disk Imation
- Konektorový kabel USB-SATA nebo SATA
- Síťový kabel
- Software Acronis True Image HD pro přenos operačního systému, aplikací a dat z původního pevného disku do nového SSD diskuKomentáře