Upgrade na Windows 7 bude podle výrobců "zdarma"

Velcí výrobci PC jako je HP, Asus či Lenovo v uplynulých dnech ohlásily zapojení se do programu upgrade z Visty na Windows 7. Podle jejich slov má být upgrade "zdarma", ovšem jak si v tomto článku přiblížíme, uvozovky jsou zde opravdu na místě. Microsoft také zveřejnil prodejní ceny nového OS, má být levnější než Vista.


Výrobci PC sice oficiálně propagují, že samotný upgrade je zcela zdarma (free), nicméně uživatel bude muset přesto zaplatit příslušný manipulační poplatek náklady za dopravu instalačních médií.

Uživatelé budou moci provést upgrade z Windows Vista Home Premium, Windows Vista Business a Windows Vista Ultimate na odpovídající verzi operačního systému Windows 7. Možnosti upgradu budou moci využít také uživatelé, kteří si zakoupili PC, na něž se tato akce vztahuje a podstoupili downgrade operačního systému z Windows Vista na operační systém Windows XP. Upgrade bude dostupný v mnoha jazycích.

Například společnost Asus ohlásila, že Uživatelé, kteří si v období od 26. června 2009 do 31. ledna 2010 zakoupí stolní počítač, notebook, EeeTop PC nebo Eee PC od společnosti Asus, obdrží po oficiálním uvedení systému Windows 7 upgrade balíček na tento systém.

Při koupi konkrétních výrobků od společnosti Asus musí uživatelé zaregistrovat svá PC do programu Windows 7 Upgrade prostřednictvím oficiální webové stránky společnosti Asus na adrese http://event.asus.com/2009/windows7/ a uskutečnit platbu (Visa / MasterCard), která zahrnuje manipulační poplatky a náklady na dopravu. Jakmile je uživatel zaregistrován, obdrží po oficiálním uvedení Windows 7 svůj balíček pro upgrade.

Detailní informace o programu Microsoftu pro upgrade z Visty na Windows 7 pak najdete v článku Microsoft spouští program přechodu z Visty na Windows 7.

Microsoft také v USA již zveřejnil cenu, za kterou je možné si předobjednat operační systém Windows 7 Home Premium a Professional. Jedná se o částku 49,99 dolarů za první zmíněnou edici a 99,99 dolarů za druhou uvedenou. Objednávky začínají již tento pátek a akce je určena stávajícím majitelům Windows XP a Vista. Tyto ceny jsou však platné jen do 11. července, poté budou zvýšeny na 119,99 dolarů, resp. 199,99 dolarů. Nicméně je zjevné, že Windows 7 se budou prodávat levněji, než dosavadní verze Windows. Uživatelé samozřejmě dostanou zakoupený operační systém až po jeho dokončení a oficiálním uvedení na trh, které je určeno na 22. října.Komentáře