Windows Server optimalizovaný pro malé firmy představil Microsoft

Novinka je určena pro organizace s 15 a méně uživateli a dostupná bude v druhém pololetí tohoto roku prostřednictvím dodavatelů hardwaru, jako je Hewlett-Packard, Dell nebo IBM.Výrobce doporučuje, aby jej uživatelé využívali pro základní IT potřeby, jako je například provoz a údržba databází, hosting webových stránek, spouštění klasických kancelářských aplikací, sdílení souborů a tiskáren či vzdálený přístup.
Microsoft přitom už přitom nabízí operační systém a software v balíčku určeném pro menší organizace - Windows Small Business Server (SMB) , avšak kromě Windows Serveru jsou v něm obsaženy ještě Exchange Server, SQL Server a další programy, které zpravidla velmi malé společnosti vůbec nevyužijí a přitom za ně musíí zaplatit.
Nové pojetí Windows Serveru navíc nevyžaduje od uživatelů platit za klientské licence, což se v případě Windows SMB musí. Namísto toho je licencování nového produktu postaveno na bázi uživatelských účtů, kterých může být maximálně 15, přičemž jeden účet může použít v jeden okamžik pouze jeden pracovník.Komentáře