Xerox uvedl novou velkoformátovou tiskárnu pro tisk technických dokumentů

Společnost Xerox představila černobílý multifunkční systém, digitální velkoformátovou tiskárnu a kopírku s integrovaným barevným skenerem Xerox 6279.


Tato tiskárna podle slov výrobce nabízí rychlé a ostré výstupy při kompaktní velikosti a nízkých provozních nákladech. Xerox 6279 je určena pro tisk rozsáhlých a komplexních technických a architektonických návrhů, elektrických schémat a výkresů, které vyžadují přesné zobrazení detailů.

Zařízení je designované tak, aby našlo uplatnění v různých prostředích. Je údajně vhodné pro komerční poskytovatele tisku, architektonická studia nebo strojírenské a stavební firmy. Svojí rychlostí tisku sedm nebo devět stran formátu A1+ za minutu se řadí mezi  ta produktivnější zařízení ve své třídě.

Xerox 6279 může současně tisknout i skenovat rychlostí až devět metrů za minutu. Tisk a skenování v rozlišení 600 x 600 dpi se má podle informací výrobce vyznačovat ostrými a přesnými detaily i na komplexních plánech, schématech a výkresech. Zařízení pracuje až se čtyřmi rolemi papíru o návinu až 200 metrů, nebo lze provozovat dva automatické zásobníky na archy až do formátu A2+ s kapacitou 2x525 listů. Integrovaný barevný skener nové generace má funkce, kterými dokáže potlačit pozadí, které bývá na starých originálech příčinou nekvalitní kopie.

Uživatelé si mohou vybrat z celé řady konfigurací včetně modelů pouze pro tisk nebo tisk a kopírování. Kopírka s tiskárnou nabízí i černobílé skenování, které lze rozšířit na barevné. Skener podporuje širokou škálu formátů a může skenovat do mail boxů chráněných heslem, na FTP servery nebo přímo na vzdálenou tiskárnu. Funkce TotalAccxes pro 24bitové barevné skenování umožňuje zpracování barevných dokumentů a jejich uložení nebo tisk na libovolné síťové tiskárně. Rozšíření o skenování i licence přo přímé zpracování dalších datových formátů jako jsou PDF, JPEG, DGN, DXF, PCX, EPS. Zcela nový je i dotykový plnobarevný panel, sloužící pro nastavování a ovládání celého systému.Komentáře