Řešení pro kompletní zálohování a rychlou obnovu ve virtuálním prostředí představil Acronis

Nové řešení pro zálohování a obnovu ve virtuálním prostředí představila firma Acronis. Produkt True Image Virtual Edition umožní organizacím zálohovat a obnovovat virtuální stroje na jediném fyzickém serveru a plynule migrovat servery mezi fyzickým a virtuálním prostředím.


Podle výrobce je navržen tak, aby byla zachována rozpočtová jednoduchost zálohování a obnovy ve virtuálním prostředí; jedná se prý o cenově efektivní řešení, které firmám umožňuje zálohovat, obnovovat nebo testovat až 99 virtuálních strojů na jednom fyzickém serveru za jednotnou cenu (neexistuje tedy žádný dodatečný poplatek pro zálohování nových virtuálních strojů).
Vzhledem k tomu, že mnozí dodavatelé prý účtují licenční poplatek za každý operační systém, procesor nebo virtuální server, může být pro organizaci extrémně nákladné vybudovat, otestovat, migrovat a spravovat infrastrukturu virtuálních strojů, jak vysvětluje Laurent Dedenis, víceprezident Acronis EMEA.
"Tento krok pro Acronis znamená závazek poskytnout jasný koncept pro organizace, které uznávají potřebu zálohování ve virtuálním světě, ale přitom mohou být zrazovány složitostí a nákladností licenční struktury, která je spojená se zaváděním strategie obchodní kontinuity ve virtuálním prostředí. Jednoduchost této struktury je ideální pro SMB, které mohou mít omezenou praxi ve virtuálním prostředí. Nicméně, toto řešení je stejně tak vhodné pro větší společnosti, které spravují prostředí s velkým množstvím virtuálních strojů."
Acronis True Image Virtual Edition je dostupný jako licence na fyzický server včetně Acronis Universal Restore. Acronis Universal Restore umožňuje obnovit image serverů na odlišný virtuální hardware bez ohledu na operační systém nebo instalované komponenty.Komentáře