Aastra vyhlásila soutěž pro vývojáře technologie XML 4 SIP

Společnost Aastra vyhlásila celosvětovou soutěž pro vývojáře v XML s cílem vytvořit XML aplikace pro SIP terminály Aastra. Soutěž bude hodnotit a ceny za nejlepší aplikace udělovat porota složená expertů v oblasti IP telefonie.


Mezinárodní soutěž je otevřená všem vývojářům a poběží do 30. října 2010. Je příležitostí pro vývojáře ukázat svou kreativitu a navrhnout nové aplikace pro stolní SIP telefony Aastra, které obohatí uživatelskou funkcionalitu, ve 4 kategoriích:
•    Sociální sítě & Web 2.0 aplikace: určené k integraci přístupu k sociálním sítím (např. Twitter, Flickr, Facebook, LinkedIn, atd.)
•    Podnikové aplikace: nabízejí uživatelům přidanou hodnotu, zajišťují interakci s podnikovými databázemi a informačními systémy
•    Telefonní aplikace: pokročilé telefonní funkcionality, které zatím nejsou součástí SIP terminálů
•    Lifestyle aplikace: včetně propojení na systémy inteligentních budov

Jedinou podmínkou účasti v soutěži je souhlas vývojáře k tomu, že jeho aplikace bude volně zpřístupněna uživatelské komunitě v rámci FreeBSD licence.

Porota bude hodnotit jednotlivé typy XML aplikací a oceňovat nejlepší návrhy v každé kategorii. Po skončení soutěže budou aplikace na jeden rok zpřístupněny zdarma na webových stránkách společnosti Aastra.

V případě zájmu o účast v soutěži se vývojáři mohou registrovat na stránkách http://support.aastra.fr/XMLContest/register.php.Komentáře