Acer přichází s novou řadou netbooků s úspornými procesory AMD a s grafickými čipy Radeon HD

Společnost Acer rozšířila nabídku a doplnila svoji řadu netbooků prvními počítači s novou platformou 2010 AMD HD, která má být konkurencí k řešením od Intelu i nVidie a která kombinuje úsporný procesor AMD a grafický čip Mobility Radeon HD 4225.


Společnost Acer vyvinula nové netbooky Aspire One 521 a Aspire One 721, které jsou postaveny na platformě 2010 AMD HD Netbook Platform, a které jsou určené k surfování na webu a využití současné nabídky digitálních videí.

Nové netbooky jsou nabízeny ve dvou velikostech 28 cm (10,1”) a 29,5 cm (11,6”) a vyznačují se tenkým a lehkým provedením a důrazem na práci s multimédii. Nové netbooky jsou totiž vybaveny grafickým čipem ATI Mobility Radeon HD 4225 se sdílenou pamětí a 40 stream procesory, která má umožnit používat základní 3D aplikace i hrát běžné počítačové hry a poskytuje dle výrobce i dostatečný výkon pro střih a převod videa. Podporováno je rozhraní DirectX 10.1, Shader 4.0 a taktovací frekvence jádra je 380 MHz. Nové přístroje jsou vybaveny portem HDMI. Nová platforma je tak konkurencí zejména pro Ion od nVidia, která obsahuje grafický čip GeForce 9400M.

Všechny úlohy, jako např. surfování na internetu, streamování online HD videa, posílání elektronické pošty, chatování, prohlížení fotografií, úprava dokumentů, zajišťuje jednojádrová procesor V105 AMD řady V s frekvencí 1,2 GHz (jeho spotřeba má činit 9 wattů) a nové netbooky jsou dále osazeny až 4 GB paměti typu DDR3.

Aspire One 521 a 721 jsou dodávány s displeji  Acer CrystalBrite s podsvícením LED diodami a poměrem stran 16:9. Model Aspire One 721 může být rovněž vybaven panelem s HD rozlišením 1366 x 768 (WXGA). K nabídce připojení patří Wi-Fi, LAN a volitelný 3G modul nebo. Pro živé chatování, fotografování a videokonference je určena vestavěná webová kamera Acer CrystalEye a digitální mikrofon.

Netbooky splňují normu Energy Star v5.0, jakož i směrnice RoHS a WEEE EU pro používání a likvidaci nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních. Navíc neobsahují rtuť a díky panelům s podsvícením LED diodami dosahují dle zástupců Aceru až 22,2% úspory energie ve srovnání s displejem standardního netbooku.Komentáře