Acer uvádí pikoprojektor C20 o velikosti mobilu

Pikoprojektor C20, který je nabízen ve třech barevných odstínech – růžové Candy Pink, modré Metallic Blue a stříbrné, odpovídá velikostí smartphonu, váží několik gramů a přesto dle výrobce dosahuje vysokého výkonu a umožňuje doslova cestovat nalehko.


C20 lze připojit k portu USB nebo HDMI na laptopu, mobilním telefonu nebo kameře a následně promítat videa, obrázky a prezentace na jakýkoli povrch, přičemž promítaný obraz může mít úhlopříčku od 13 cm (5") do 168 cm (66"). Projektor je navíc vybaven vestavěným reproduktorem s výkonem 0,5 wattu.

Kontrastní poměr projektoru je 2000:1, podporuje rozlišení WVGA 854 x 480 a nativní formát obrazu je 16:9. Svítivost je 20 ANSI lumenů.

Zařízení navíc umožňuje eliminovat použití notebooku. Integrovaná čtečka paměťových karet SDHC zajišťuje přístup k multimediálnímu obsahu včetně zvukových nahrávek, videí a obrázků uložených na běžné nebo vysokokapacitní mikro SD kartě. Lze tak rovnou promítat prezentace, videa a snímky přímo z USB flash disku s využitím funkce USB Slide Show a multimediálních funkcí USB.   

Nový pikoprojektor C20 spojuje technologii DLP s technologií LED lampy RGB. Výhodou je, že není v podstatě nutné lampu měnit, protože životnost LED lampy dosahuje až 20 000 hodin a k její odolnosti navíc přispívá skutečnost, že nevyužívá citlivá vlákna ani skleněnou baňku.  Spojením technologie LED lampy s technologií DLP je dle výrobce dosaženo vyšší sytosti barev a lepšího kontrastu. Pokud okolní osvětlení nevyžaduje nejvyšší výkon, můžete zvolit úsporný režim, který přispívá k delší životnosti a snižuje spotřebu energie.Komentáře