Acer uvedl miniaturní projektor s technologií LED

Společnost Acer představila nový pikoprojektor K10, který jako první projektor Acer využívá LED technologii.


Ve srovnání s běžnými lampami má LED technologie několik předností: Především není v podstatě nutné měnit lampu, protože její životnost dosahuje až 20 000 hodin a navíc lampa neobsahuje křehká vlákna ani trubice, což přispívá k dalšímu prodloužení životnosti. Pikoprojektor K10 tedy dosahuje výjimečné spolehlivosti a přináší i velké úspory. Ve spojení s technologií DLP nabízí LED lampa vyšší sytost barev a kontrast.

Pikoprojektor K10 váží půl kilogramu (0,55 kg) a měří 127x122 mm, díky čemuž je jedním z nejmenších a nejlehčích projektorů v současné době na trhu.. Ovládací panel je zapuštěn do horní plochy skříně. Projektor pak má pro uživatele notebooků Acer i další praktickou přednost – může být napájen síťovým adaptérem notebooku.

Přes své kompaktní rozměry poskytuje pikoprojektor uspokojivý výkon. LED technologie umožňuje dosáhnout světelného toku až 100 ANSI lumenů a nabízí obraz o úhlopříčce až 60 palců s kontrastním poměrem 1000:1. Technologie Acer SmartFormat navíc podporuje formát obrazu 4:3 i širokoúhlé zobrazení, a tedy zbavuje uživatele starostí s nastavením rozlišení na širokoúhlém notebooku.

Ruční korekce lichoběžníkového zkreslení (až o 40° ve svislé rovině) a automatická korekce umožňují odstranit zúžení v horní nebo dolní části obrazu, a tedy diváci mohou sledovat skutečně obdélníkový obraz bez zkreslení. K10 je tedy vhodný pro malé prostory, jako např. kanceláře vedoucích pracovníků nebo malé jednací místnosti.Komentáře