Active 24 nabízí hostované podnikové aplikace – začíná se systémy firem Abra, Cígler a Stormware

Službu Aplikační servery, díky které mohou zákazníci využívat podnikové aplikace jako službu formou hostingu, uvedla na trh společnost Active 24.


Dodavatel tak zbavuje uživatele nutnosti pořizování vlastního hardwaru a zároveň přebírá zodpovědnost za bezproblémový běh aplikace a zabezpečení uložených dat, což zpravidla představuje nemalou časovou a finanční úsporu. Aplikace jsou totiž k dispozici ihned po objednání a náklady na provoz jsou cca poloviční oproti variantě, kdy jsou aplikace provozovány přímo zákazníkem.

V první fázi si mohou zákazníci objednat hosting aplikací od firem Abra (Abra G1-G4), Cígler Software (Money S3-S5) a Stormware (Pohoda 2010, SQL a E1). Tyto aplikace byly podle dodavatele vybrány s ohledem na jejich popularitu mezi českými firmami. Podniky tak je mohou okamžitě využívat pro efektivní řízení své výroby, logistiky, distribuce, prodeje, fakturace a účetnictví.

Velkým přínosem je fakt, že uživatel hradí jenom provozní poplatky a to pouze za období, po které aplikaci využívá. Navíc jsou hostované aplikace přístupné odkudkoliv a kdykoliv, řešení je provozováno na platformě s vysokou dostupností.

Služba Aplikační servery je podle Active 24 užitečná především ve dvou konkrétních případech. Firma potřebuje rychle zprovoznit nové řešení pro některou z uvedených oblastí, například prodej nebo logistiku. Zároveň požaduje řešení s minimálními náklady na provoz a nulovými investicemi.

Druhou typickou variantou je podnik, který danou aplikaci již používá, ale vlastní technické řešení je nevyhovující například kvůli zastaralému hardwaru.Komentáře