Adobe AIR 2.5 je nově dostupný pro televizory, mobilní zařízení a počítače

Software AIR 2.5 bude dostupný rovněž pro televizory, tablety, chytré telefony a operační systémy osobních počítačů. Uvádí to jeho tvůrce, firma Adobe. AIR tvoří klíčový prvek platformy Adobe Flash a umožňuje vývojářům využívat stávající kód k vytváření a poskytování samostatných aplikací pro různá zařízení a platformy.


Adobe AIR nyní podporuje chytré telefony a tablety založené na operačních systémech BlackBerry Tablet OS, Android a iOS a rovněž osobní počítače s operačními systémy Windows, Macintosh a Linux. Samsung se navíc stane prvním výrobcem televizorů, který integruje podporu pro Adobe AIR 2.5 do svých produktů SmartTV, a dále se očekává, že koncem tohoto roku a začátkem roku 2011 začnou Acer, HTC, Motorola, RIM, Samsung a další výrobci dodávat předinstalovaný run-time v řadě přístrojů včetně tabletů a chytrých telefonů.

AIR 2.5 umožňuje vytvářet aplikace s bohatou funkční výbavou prostřednictvím řady nových funkcí, mezi něž patří podpora akcelerometru, fotoaparátu, videa, mikrofonu, vícedotykové ovládání a gesta. Podpora pro geologickou polohu umožňuje vývojářům vytvářet aplikace a služby založené na poloze.

AIR 2.5 dokáže rovněž zobrazovat nativní prvky prohlížeče v aplikaci, což poskytuje možnost integrace obsahu HTML a .SWF. Díky podpoře SQLite mohou vývojáři snadno ukládat databáze a pracovat s mezipamětí přímo v rámci aplikace AIR. Adobe AIR má navíc k dispozici hardwarovou akceleraci pro zařízení od všech předních partnerů vyvíjejících čipy jako Broadcom, Intel, ST Microelectronics či Qualcomm.Komentáře