Hlavní navigace

Aktualizace Windows 8 nebudou tak často vyžadovat restart

18. 11. 2011

Sdílet

I když jsou aktualizace velmi důležité a uživatelům poskytují stabilnější a bezpečnější operační systém, mnozí si stěžují na nutnost častého restartování systému - v nejhorším případě (při automatickém restartu počítače po instalaci aktualizace) mohou uživatelé dokonce přijít o svá data. U Windows 8 by tomu mělo být jinak, a to ze tří důvodů.

1) Disky SSD

SSD disky jsou při přenosu dat asi dvakrát tak rychlé, jako běžné pevné disky (HDD). Mnoho high-endových notebooků využívá SSD již nyní a s tím, jak jejich ceny budou padat, se SSD disky stanou více používané i u levnějších počítačů. V době vydání Windows 8 by měly být SSD disky na většině nových PC, díky čemuž se Windows budou po restartu rychleji načítat.

2) UEFI

Většina současných PC používá k nastartování počítače BIOS. BIOS je zde už 25 let a jednoduše řečeno se stará o to, aby při spuštění počítače řekl hardwaru, co má dělat. To často trvá 10 - 15 vteřin. Windows 8 však přinesou jiný systém s názvem Universal Extensible Firmware Interface (UEFI), který bude mnohem rychlejší. Načítání systému se tak opět urychlí.

3) Aktualizační proces

Microsoft plánuje změnit i formu aktualizací tak, aby restartování vyžadovaly co možná nejméně. Společnost uvedla, že se uživatelé s příchodem nové verze jejího operačního systému budou muset s restartováním počítače po aplikaci aktualizace potýkat pouze jednou do měsíce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?