Kromě toho se aktualizace „bijí“ s některými antivirovými programy, například s Avastem či Avirou. Tenhle update je tedy dalším ze série nepovedených ze strany Microsoftu, která se táhne už od října loňského roku.
Microsoft už potvrdil, že kumulativní update z dubna 2019 si s některými počítači nerozumí. V úterý, nazývaném Patch Tuesday, vydal Microsoft dubnové aktualizace pro PC s Windows 10, Windows 8.1 a Windows 7. A jak tomu v poslední době bývá zvykem, netrvalo dlouho a aktualizace začaly způsobovat problémy s výkonem.
Mnoho uživatelů si na fórech Redditu stěžovalo na komplikace po instalaci aktualizace. Někteří hlásí, že se Windows výrazně zpomalily, například trvá několik minut, než se jim spustí přihlašovací obrazovka, nebo než získají přístup ke Správci úloh. Jiní hlásí zamrzání systému v průběhu načítání.
Dále je zajímavé, že aktualizace si podle všeho nerozumí s některými antivirovými programy, jak již bylo zmíněno. Problémy se dále týkají především uživatelů Windows 7. (Že by jim chtěl Microsoft něco naznačit?)
Avira i Avast uvedly, že problém vyšetřují a navrhly řešení – návrat k předchozí verzi Windows. Kromě toho Microsoft aktualizace dočasně zablokoval, než se mu podaří najít řešení.
U Windows 10 přináší dubnový (později přejmenovaný na květnový) update, verze 1903, pár nových funkcí včetně nového světlého tématu, zlepšení výkonu (sic) díky lepším záplatám pro chybu Spectre, přehlednější menu Start a lepší funkcionalitu vyhledávání, procházející všechny soubory na vašem disku. Pro profesionální uživatele je k dispozici integrovaný Windows Sandbox.
Dobrou stránkou věci je, že Microsoft začne do budoucna s aktualizacemi méně tlačit na pilu. Od květnové aktualizace budou uživatelé moci pozastavovat updaty až po dobu 35 dní, po sedmi dnech.
Zdroj: Techspot.com (český překlad převzat z BusinessWorld.cz)