Aktualizovaný openSUSE 11.2 ode dneška ke stažení

Celosvětový projekt openSUSE sponzorovaný společností Novell oznámil dostupnost openSUSE verze 11.2 ke stažení na adrese http://software.opensuse.org.


openSUSE je vynikající linuxová distribuce určená nejen zkušeným uživatelům systému Linux, ale také novým uživatelům, kteří mají zájem si vyzkoušet tento typ softwareü. Verze openSUSE 11.2 odráží téměř rok vývoje a obsahuje nové verze aplikací Firefox, OpenOffice.org, GNOME, KDE a více než 1000 open source aplikací pro osobní počítače. Systém openSUSE rovněž přináší úplnou sadu softwaru pro servery a bohatý výběr open source vývojářských nástrojů.

Mezi novinky nové verze openSUSE patří:
•    KDE 4.3, významná aktualizace platformy KDE, která nabízí vylepšenou podporu sítí a lepší integraci Firefox a OpenOffice.org do prostředí KDE.
•    GNOME 2.28, nejnovější verze oblíbené pracovní plochy GNOME, která obsahuje zcela nové téma, vylepšený systém aktualizací softwaru, zlepšení GNOME aplikací pro práci s webovou kamerou a videem a v neposlední řadě i funkci pro přípravu přechodu z platformy GNOME na verzi GNOME 3.0 v roce 2010. To zahrnuje předváděcí verzi GNOME 3.0 obsahující GNOME Shell.
•    OpenOffice.org 3.1 je kompletní kancelářský balík kompatibilní s Microsoft Office. Tato verze zahrnuje vylepšení pro sledování změn a spolupráci v aplikaci Writer a zásadní zkvalitnění aplikace pro kreslení.
•    Vylepšené možnosti používání sociálních sítí díky přidání mikroblogovacích klientů GNOME a KDE, které zvládají více sociálních sítí včetně stránek Gwibber a Choqok.
•    Vylepšení ukládání dat, například schopnost šifrovat celý pevný disk kvůli většímu zabezpečení dat. Uživatelé také mohou využít novou generaci systémů pro správu souborů pro Linux s Ext4 či btrfs.
•    První technologické preview WebYaST – webového nástroje pro vzdálenou správu pro systémy openSUSE, který umožňuje zjednodušenou údržbu a správu.
•    Vylepšení použitelnosti, která zahrnují možnost instalace GNOME či KDE live media z USB, řadu vylepšení, díky kterým by měl OS openSUSE 11.2 lépe fungovat na netboocích, a podporu aktualizací pomocí nástroje Zypper, takže uživatelé systému openSUSE 11.1 mohou aktualizovat na verzi 11.2, aniž by museli spouštět instalační program.

Verze openSUSE 11.2 odráží spolupráci mezi společností Novell a velkou komunitou přispěvatelů k systému openSUSE a je dostupná ve čtyřech verzích na platformách x86 a x86-64. Systém openSUSE je zdarma a k volné distribuci. Pokud se chcete ke komunitě openSUSE připojit a stáhnout si openSUSE 11.2, navštivte http://www.opensuse.org.Komentáře