Amazon chystá novou elektronickou čtečku knih Kindle 2

Čtečka Kindle elektronických knih od společnosti Amazon využívající technologii elektronického papíru je již na trhu delší dobu, konkrétně od listopadu 2007. Není proto divu, že se dočkala svého nástupce, který má odstranit některé z nedostatků starého modelu.


Původně chtěl Amazon uvést na trh čtečku Kindle 2 ještě před vánoci, ale pak bylo její vypuštění na trh odloženo a nové datum uvedení bylo stanoveno na 9. února.

Již jsou také k dispozici první skutečné fotografie Kingle 2 (k prohlédnutí například zde) - z nich je vidět, že změn se dočkal celkový design a čtečka je více zaoblená, stejně tak klávesy jsou kulaté a více odpovídají rozložení na běžné klávesnici (u původního modelu byly rozděleny do dvou oddělených bloků). Scrollovací kolečno pak nahradil malý joystick. Displej vypadá prakticky stejný jako u Kindle 1 (je tedy černobílý) a podle všeho pravděpodobně nebude disponovat ani podsvícením jako například konkurenční Reader Digital Book PRS-700BC od Sony.

Na horní straně zařízení je umístěný 3,5mm jack pro připojení sluchátek a tlačítko pro uspání přístroje. MiniUSB konektor pak slouží jak pro přenášení dat s počítačem, tak i pro nabíjení. Nemilým překvapením je však to, že na Kindle 2 opět chybí slot na paměťové karty, takže se uživatel bude muset spolehnout na zabudovanou paměť, jejíž kapacita se odhaduje na 2 GB.

Elektronická čtečka knih Kindle 2 od Amazonu používá pro stahování dat technologii EV-DO, což není oproti předchozímu modelu příliš velká změna, ale alespoň má být dodávána v koženém pouzdru narozdíl od dosavadního plastického. Více detailů by mělo být k dispozici při jejím vypuštění na trh.

 

Zdroje: ITNews.sk, Macworld.comKomentáře