AMD rozšiřuje rodinu 45nm procesorů Athlon II

Společnost AMD ohlásila několik nových desktopových procesorů Athlon II, které kladou důraz na poměr ceny a výkonu a také na nízkou spotřebu energie.


Rodina procesorů AMD Athlon II je dle slov výrobce určena hlavně pro mainstreamové spotřebitele, hledající konkurenceschopnou kvalitu v produktivitě, práci s videem v HD rozlišení, či chtějí hrát 3D hry. K dispozici jsou dvou, tří i čtyřjádrové modely, které se od Phenomů II liší hlavně nepřítomnosti L3 cache, nicméně v řadě aplikací, které nejsou náročné na cache paměť, je jejich výkon víceméně srovnatelný. Procesory jsou optimalizované pro Windows 7 a pro úsporné sestavy, neboť všechny modely s označením „e“ mají TDP na úrovni 45 wattů a mohou být proto osazeny do tichých PC s nízkými nároky na chlazení. Mezi nově představenými procesory Athlon II jsou modely s frekvencí od 2,2 GHz po 2,9 GHz. Procesory jsou designovány jako konkurence pro starší generaci procesorů Intelu, které jsou postavené na architektuře Core 2.

Konkrétně byla rodina Athlon II rozšířena o následující 45nm modely procesorů:

 


Úsporná stolní řešení s "éčkovými" procesory AMD Athlon II nabízejí takoví výrobci počítačů, jako jsou např. Acer, Dell, HP či Lenovo.











Komentáře