AMD uvádí novou serverovou platformu s důrazem na poměr výkonu a spotřeby

Společnost AMD dnes ohlásila další krok ve vývoji platforem integrujících technologie procesorů, chipsetů a GPU; a vydala šestijádrový procesor AMD Opteron s AMD čipsetem (dříve pod kódovým názvem „Fiorano”).


Tato nová serverová platforma s designovou specifikací s krycím názvem „Kroner” nabízí podle slov výrobce zvýšený výkon, výhody technologie spojeného procesoru a chipsetu a má představovat další krok zájmu společnosti AMD o efektivní hospodaření s energií.

Designová specifikace „Kroner” zahrnuje prvky jako regulace napětí a schopnost na dálku nastavovat energetické kondenzátory a tím ještě více omezit spotřebu elektrické energie.

Nová chipsetová technologie AMD mý být schopná zvýšit výkon při virtualizaci a HPC zátěži pomocí technologií PCI-e Gen 2, HyperTransport 3 a pokročilých funkcí AMD-P a AMD-V, včetně IOMMU (input/output memory management unit).

Více než devět platforem v široké škále konfigurací a forem je ode dneška k dispozici od některých poskytovatelů serverové infrastruktury, včetně společností Tyan, SuperMicro, Microway, a ZT Systems. Další OEM výrobci by měli nové serverové chipsety AMD do svých budoucích sestav, založených na procesorech “Magny-Cours”, zahrnout v prvním čtvrtletí roku 2010.Komentáře