Analytický nástroj ARIS MashZone 2.0 nabízí lepší vizualizaci i rozšířený přístup k datům

Novou verzi bezplatného produktu ARIS MashZone představila společnost Software AG. Varianta 2.0 umožňuje uživatelům z různých oddělení vytvářet vlastní řídící panely (neboli management dashboards) k vyhodnocování široké škály dat.


Tato data mohou pocházet z různých zdrojů, a přitom být kombinována a vizualizována během několika okamžiků. Podniky tak podle výrobce získají dokonalejší přehled o souvislostech mezi daty, které mají k dispozici.

Přístup MashZone je podobný přístupu Webu 2.0: umožňuje uživatelům vytvářet a užívat řídící panely skupinově. ARIS MashZone 2.0 rovněž obsahuje celou řadu nových funkcí, jako je například pokročilá vizualizace (všechny funkce aplikace mohou být využity i s integrovaným mapovým systémem Google Maps nebo mohou být vytvářeny vlastní vektorové mapy).

Rozšířen byl i přístup k datovým zdrojům, kdy je možné přistupovat k databázím prostřednictvím JDBC. Další zdroje dat představují ARIS Business Server a webMethods Optimize.

MashZone 2.0 se nyní dodává také ve verzi Enterprise Edition, která je speciálně přizpůsobená k využití ve větších společnostech. Nabízí vylepšenou správu práv, se kterou se dá optimalizovat proces spouštění mash-upů (ty je možné připojit na intranet či internet a zpřístupnit je, komu je třeba. Integrace datových zdrojů JDBC a Active Directory zase zjednodušuje využívání v rámci celého podniku.Komentáře