Analýzy BI v reálném čase poskytne optimalizovaná platforma Oraclu

Stroj Exalytics Business Intelligence, předpřipravené a na výkon optimalizované řešení kombinující hardware a software, představila firma Oracle. Vizualizované výsledky těchto analýz jsou podle výrobce poskytovány v reálném čase.


Exalytics umožňuje realizovat zcela nové typy analytických aplikací - organizace mohou díky tomuto systému rychleji reagovat na měnící se podmínky na trhu; navíc se tím rozšíří adopce aplikací Business Intelligence (BI), protože rozhraní systému a vizuálně-interaktivní forma výstupu umožní provádět tyto analýzy prakticky komukoliv.

Systém umožňuje propojit aplikace BI s reportingem a panely pro modelování, plánování, prognózy a prediktivní analýzu. Příslušné aplikace bude možné škálovat na úrovni celého podniku, což umožní jejich další zrychlení.

Systém Exalytics je kombinací řešení Oracle Business Intelligence Foundation s vylepšenými možnostmi vizualizace a optimalizované verzi databázového řešení Oracle TimesTen In-Memory s rozšířeními pro analytické aplikace. Jako hardwarem je použit škálovatelný server Sun Fire navržený speciálně pro aplikace Business Intelligence prováděné formou in-memory, kdy práce s daty probíhá přímo v operační paměti bez nutnosti neustálého přístupu na úložiště dat.

Firmy, které již používají řešení Oracle BI Enterprise Edition a Oracle BI Applications, mohou své reporty a panely beze změn spustit i v novém prostředí. Jedná se o otevřené řešení, pomocí něhož lze provádět i analýzy dat v relačních databázích Oracle i jiných dodavatelů, datových skladů, systémů OLAP nebo nestrukturovaných dat.Komentáře