Anonymous napadli web Intergramu

V noci ze čtvrtka na pátek pronikli stoupenci hnutí anonymous na web společnosti Intergram. Nahradili stránku s kontakty a zveřejnili obsah dvou databází.

Anonymous napadli web Intergramu


intergram.cz - změněná stránkaNoční útok pravděpodobně zavádí novou tradici. Anonymous se údajně chtějí každý pátek zaměřit na některý z webů, které zastupují držitele autorských práv nebo s nimi spolupracují. Intergram se nedávno „proslavil“ tím, že chtěl vybírat poplatky za každé autorádio ve služebním vozidle. Protože se jedná v podstatě o standardní výbavu, musely by všechny organizace platit za všechna provozovaná vozidla. Poplatky byly nakonec zrušeny.

Hacktivisté a stránku kromě informačního textu a dvou odkazů na stažení databází získaných na webu připojili i dvě videa. Jedno obsahuje neoficiální hymnu hnutí Anonymous a druhé vysvětluje fenomén „cool face“ neboli „troll face“, který se používá v internetových diskusích. Jedna databáze obsahuje data redakčního systému webové prezentace. Druhá obsahuje data internetového obchodu včetně adres jeho zákazníků.

Intergram o změně svých stránek ví, nápravu ale údajně sjedná správce v pondělí, po návratu ze zahraniční cesty. Tento přístup pěkně zrcadlí „řešení“ správců parlamentního webu, kteří svůj server v době útoků DDoS odpojili od internetu. Viz náš předchozí článek.Komentáře