Aplikace na vyžádání nabízí i z virtualizovaného prostředí Citrix

Vylepšení své aplikace XenApp 5, díky němuž lze poskytovat na vyžádání aplikace z virtuálních strojů (VM), na kterých běží desktopové operační systémy, například Windows 7, Vista a Windows XP, představila firma Citrix.


Nový model založený na VM doplňuje dosavadní metody poskytování obsažené v XenApp, zahrnující schopnost hostovat sdílené aplikace centrálně přes Windows Terminal Services nebo je streamovat do PC nebo notebooku a provozovat lokálně. Přidáním aplikací hostovaných na VM nyní XenApp 5 nabízí 100% kompatibilitu aplikací s minimálními náklady na testování a potvrzení funkčnosti. To podle výrobce dělá z XenApp nejjednodušší a nejekonomičtější řešení pro poskytování windowsových aplikací libovolnému uživateli na libovolném místě.

Kromě přidaného hostování aplikací na VM je XenApp 5 vybaven také novými možnostmi pro řízení výkonu a kapacity a dále vylepšeními technologie HDX, například HDX MediaStream for Flash, která zajišťuje chod i těch nejnáročnějších multimediálních aplikací.

XenApp 5 je také vybaven funkcemi řízení výkonu podle stanovených pravidel, které slouží pro optimalizaci provozu serverové farmy a snížení spotřeby energie bez narušení přístupu uživatelů k aplikacím.

Konsolidací uživatelských relací na méně serverů se řídí kapacita systému tak, aby se zmenšilo nerovnoměrné nebo nízké využití serverů a zabránilo velkému rozptýlení relací mezi servery. Nové prostředky pro zátěžové testy umožňují zákazníkům vytvářet scénáře inteligentního testování pro analýzu výkonu serverů, určení nejlepšího poměru fyzických a virtuálních serverů pro libovolné prostředí a odstranění potřeby předimenzované serverové kapacity.Komentáře