Apple inovuje notebooky řady MacBook Pro

Společnost Apple informovala, že aktualizovala řadu MacBook Pro rychlejšími procesory, výkonnou grafikou nVidia nové generace a delší výdrží baterií.


13palcový MacBook Pro obsahuje nový grafický procesor nVidia GeForce 320M, který poskytuje až o 80 procent rychlejší grafiku a zabudovanou baterii s výdrží 10 hodin. Nové 15palcové a 17palcové modely MacBook Pro jsou vybaveny procesory Intel Core i5 a i7 a technologií automatického přepínání grafiky, která přepíná mezi výkonným grafickým procesorem nVidia GeForce GT 330M a energeticky úspornějším grafickým čipem Intel HD Graphics.

Všechny 13palcové modely MacBook Pro nyní obsahují procesory Intel Core 2 Duo, 4 GB paměti RAM, zabudovanou baterii s výdrží 10 hodin a nový grafický procesor nVidia GeForce 320M. 13palcový MacBook Pro je k dispozici ve dvou konfiguracích: jedné s 2,4GHz procesorem Intel Core 2 Duo a 250GB pevným diskem a druhé s 2,66GHz procesorem Intel Core 2 Duo a 320GB pevným diskem.

Nové 15palcové a 17palcové modely MacBook Pro jsou dle výrobce až o 50 procent rychlejší než předchozí systémy. Procesory Intel Core i5 a i7, vyrobené 32nanometrovým procesem společnosti Intel, integrují paměťový řadič a mezipaměť třetí úrovně pro rychlejší přístup k systémové paměti. Technologie Hyper-Threading zvyšuje propustnost pomocí virtuálních procesorových jader, zatímco Turbo Boost optimalizuje výkon mezi oběma procesorovými jádry. Pro intenzivní dvoujádrové úlohy dokáže zrychlit systém z 2,66 GHz na 3,06 GHz a pro jednojádrové úlohy až na 3,33 GHz.

Všechny 15palcové a 17palcové modely obsahují dva grafické procesory, nový procesor nVidia GeForce GT 330M pro špičkový výkon a Intel HD Graphics pro energeticky úsporný provoz. Technologie automatického přepínání grafiky společnosti Apple určuje, jaký grafický procesor aplikace potřebuje, a pohotovým přepínáním mezi oběma procesory dosahuje optimálního výkonu a dlouhé výdrže baterií. Díky integrovanému hardwaru a softwaru dosahují nové 15palcové a 17palcové modely MacBook Pro výdrže 8 až 9 hodin na jediné nabití.

Všechny počítače Mac se dodávají s  operačním systémem na světě Mac OS X Snow Leopard a se sadou aplikací společnosti Apple pro správu fotek, střih filmů, tvorbu a výuku hudby iLife.Komentáře