Apple otevřel obchod s aplikacemi pro Mac OS

Společnost Apple oznámila, že její nový obchod Mac App Store zahájil prodej s nabídkou více než tisícovky bezplatných a placených aplikací.


Mac App Store vychází ze zkušeností s obchodem App Store pro iOS a přenáší jeho možnosti na operační systém Mac OS, což znamená, že uživatelé nyní mohou vyhledat nové aplikace, zaplatit je prostřednictvím svého účtu iTunes, stáhnout je a nainstalovat v jednom kroku.

Obchod Mac App Store je dostupný uživatelům systému Snow Leopard prostřednictvím aktualizace softwaru jako součást systému Mac OS X v10.6.6. I když 1 000 aplikací není nijak oslnivé číslo, Steve Jobs to považuje za „skvělý start“ a doufá, že si tento způsob nákupu softwaru uživatelé oblíbí.

Obchod Mac App Store nabízí aplikace v kategoriích, jako jsou vzdělání, hry, grafika a design, životní styl, produktivita práce a nástroje a další kategorie. Uživatelé mohou procházet nové i starší aplikace, zjistit, které jsou nejžádanější, podívat se na oblíbené aplikace zaměstnanců, prohledávat kategorie, prohlédnout si žebříček nejpopulárnějších placených i bezplatných aplikací a číst si hodnocení a recenze zákazníků.

K dispozici je software pro systém Mac od vývojářů, jako jsou společnosti Autodesk, Ancestry.com a Boinx. Jsou zde také ke stažení aplikace iPhoto, iMovie a GarageBand ze sady iLife ‘11 společnosti Apple či aplikace Pages, Keynote a Numbers z sady iWork.Komentáře