Apple představil inovované miniaturní počítače Mac mini

Společnost Apple dnes představila kompletně přepracovaný počítač Mac mini, který nyní disponuje dle výrobce dvojnásobným grafickým výkonem, nižší spotřebou, novým portem HDMI a novým slotem pro paměťové karty SD – to vše v kompaktním hliníkovém pouzdře.


Počítač se vyznačuje hliníkovým pouzdrem čtvercového tvaru se šířkou 19,6 cm a tloušťkou pouze 3,6 cm. Nový integrovaný zdroj napájení eliminuje nutnost externího napájecího adaptéru, čímž je celkový objem počítače zmenšen o 20 procent a zároveň je zredukována změť nutných kabelů. Odnímatelný spodní panel umožňuje rychlý přístup pro účely rozšíření paměti. Mac mini lze připojit ke stávajícím perifériím, jako jsou myši, klávesnice a digitální displeje, zatímco nový výstup HDMI umožňuje připojení k televizoru HDTV a nový slot pro paměťové karty SD umožňuje přenos fotografií a videozáznamů z digitálního fotoaparátu nebo kamery.

Uvnitř nový Mac mini obsahuje integrovaný grafický procesor nVidia GeForce 320M se 48 procesorovými jádry, jenž poskytuje až dvojnásobný grafický výkon oproti svým předchůdcům. Mac mini se standardně dodává s procesorem Intel Core 2 Duo na frekvenci 2,4 GHz, pevným diskem o velikosti 320 GB a 2 GB paměti RAM.

Nový Mac mini snižuje dle informací Applu spotřebu energie na méně než 10 W v době nečinnosti a splňuje požadavky normy Energy Star 5.0 a certifikaci EPEAT Gold. Hliníkové pouzdro je recyklovatelné a Mac mini využívá interní součástky a kabely bez obsahu PVC. Rovněž neobsahuje bromované zpomalovače hoření a celý systém včetně balení je velmi úsporný z hlediska množství použitých materiálů.

Všechny počítače Mac mini se dodávají s  operačním systémem Mac OS X Snow Leopard a se sadou aplikací iLife od společnosti Apple, která slouží pro správu fotografií, střih filmů, skládání hudby a výuky hry na hudební nástroje. Tento týden Apple také ohlásil nový Mac OS X 10.6.4 s řadou novinek, vylepšení a oprav, s nímž mají být nové modely Mac mini dodávány. Více o něm najdete v článku Apple vylepšil Mac OS X Snow Leopard na verzi 10.6.4.Komentáře