Apple uvedl nové verze multimediálního a kancelářského softwaru iLife ‘09 a iWork ‘09

Společnost Apple v uplynulém týdnu představila novou verzi softwarového balíku pro správu, editaci a sdílení multimediálního obsahu počítače iLife ‘09 a komplet aplikací pro kancelářskou práci iWork ‘09.


V nové verzi se uživatelům počítačů Apple otevírají podle výrobce např. nové možnosti správy a úpravy fotografií v programu iPhoto, rychlejší zpracování videa v iMovie, zjednodušené skládání hudby v GarageBand či publikování vlastních webových stránek v programu iWeb.

V České republice je nově dostupný i kancelářský balíček pro Mac iWork ’09, který byl vyvíjen s ohledem na přehlednost, přívětivosti k uživateli a kompatibilitu dat.
   
Nový Keynote, editor prezentací, obsahuje nyní interaktivní funkce k vytváření přechodů mezi snímky pomocí animace, prolnutí, změny pozice objektů a změny velikosti, umožňuje automatizování a opakování vybraného efektu. Díky iPodu touch nebo iPhonu a programu Keynote Remote, může uživatel řídit svou prezentaci odkudkoli, nebo ji zobrazit na těchto zařízeních bez rizika ztráty kompatibility.

Program Pages pro formátování a úpravy textových dokumentů má funkci umožňující zobrazit veškeré položky menu jen tehdy, když je uživatel potřebuje, a zbytek obrazovky zakryje černé pozadí, díky čemuž se lze lépe soustředit na samotný obsah dokumentu. Pages je provázáno s pokročilým zadáváním vzorců či umožňuje propojení s externími dokumenty. S pomocí MathType 6 lze zapsat i složité výpočty a zápisy matematických vzorců a  EndNote X2 zpřístupňuje jednodušší zveřejňování bibliografických údajů a odkazů v textu.

Aplikace Numbers má za cíl pomoci uživateli snadněji organizovat data ve sloupcích a řádkách, které lze zvětšovat, zmenšovat, spojovat, rozšiřovat a dosahovat tak přehledných výsledků. Numbers získalo mnoho užitečných šablon, podporuje více typů grafů, zobrazení mnoha vzorců, dostalo více než 250 nových výpočetních funkcí a propojení s celým balíkem iLife 09.

Balík iLife ‘09 obsahuje iPhoto, iMovie, iDVD, GarageBand, iWeb, balík iWork ‘09 obsahuje Keynote, Pages, Numbers. Oba jsou již nyní dostupné u autorizovaného distributora Apple v České republice, společnosti Czech Data Systems a na webu www.apple.cz.  Doporučená maloobchodní cena jednoho softwarového balíku je 2 312 Kč včetně DPH.Komentáře