Uniklé informace pocházejí od přímých zaměstnanců, kontraktorů a dodavatelů a řadí se mezi ně data o budoucích produktech a softwarových funkcích. V poměrně ostře formulovaném sdělení Apple popisuje své odhodlání takovéto „leakery“ zastavit a potrestat. Firma tvrdí, že v loňském roce chytila při činu 29 zaměstnanců, z nichž 12 bylo nakonec zatčeno. Část vnitřního sdělení zní takto:
„Lidé vypouštějící informace nejenže přijdou o práci u společnosti Apple, ale v některých případech čelí i vězení a masivním pokutám za narušení sítě a krádež obchodních tajemství, což je [v USA] považováno za federální zločiny. […]“
Za účelem zastavení úniků vyzývá Apple své zaměstnance, aby si dali pozor na novináře a média, které se s nimi mohou pokusit spřátelit výměnou za interní informace. Apple varuje, že když se na vás někdo obrátí kvůli nějaké informaci, „může vám to zalichotit,“ ale nakonec „vás napálí.“
Apple touhle interní informací dává najevo, že má pro úniky interních informací nulovou toleranci. Společnost zároveň uvádí, že poté, co vás vyhodí, udělá vše pro to, aby pro vás bylo téměř nemožné sehnat kvalifikovanou práci jinde.
Zdroj: Techspot.com