Apple zmírňuje omezení pro zařazení aplikací do App Store

Společnost Apple dnes informovala o tom, že došlo ke změnám v licenci na iOS Developer a tím k uvolnění některých restrikcí, které byly pro umisťování aplikací na App Store zavedeny.


Apple ve snaze naslouchat zpětné vazbě vývojářů přistoupil ke změnám licence na iOS Developer Program v částech 3.3.1, 3.3.2 a 3.3.9, aby tak uvolnil některé restrikce zavedené v tomto roce.

Zejména se uvolňuje omezení na vývojové nástroje používané k vytváření aplikací pro iOS. Jedinou podmínkou je, aby výsledné aplikace nestahovaly žádný kód. To by mělo dle zástupců Applu vývojářům poskytnout požadovanou flexibilitu při zachování dostatečné úrovně zabezpečení.

Kromě toho Apple vůbec poprvé zveřejňuje pravidla schvalování aplikací do App Store (App Store Review Guidelines), aby pomohl vývojářům pochopit, jak jsou přihlášené aplikace posuzovány. Díky tomu by měly být kritéria pro zařazování aplikací čitelnější.

App Store v současnosti nabízí již více než 250 000 aplikací a celkový počet stažení již dosáhl počtu 6,5 miliard. Vývojáři, kteří publikují na App Store, prodejem svých aplikací vydělali dle údajů Applu údajně již více než miliardu dolarů.Komentáře