První applianci podporující vznik privátního cloud computingu představilo IBM

Dva produkty, které umožní zákazníkům snadno vytvářet a spravovat aplikační prostředí v privátním prostředí služeb cloud computingu představila společnost IBM.


Jedná se o produkty WebSphere CloudBurst Appliance (hardwarové zařízení pro přístup k virtuálním instalacím softwaru a vzorcům, které lze snadno přizpůsobit, nasadit a spravovat) a WebSphere Application Server Hypervisor Edition (jde o variantu softwaru WebSphere Application Server optimalizovanou pro virtualizovaná serverová prostředí jako VMware).
WebSphere CloudBurst, údajně první hardwarové zařízení svého druhu, uchovává a zabezpečuje instalační image a vzorce softwaru WebSphere Application Server Hypervisor Edition, jež mají být rozptýleny v cloudu. WebSphere CloudBurst pomáhá zákazníkům snadno a rychle vyvíjet, testovat a nasazovat podnikové aplikace, což ukončí ruční, složité a časově náročné procesy spojené s tvorbou aplikačních prostředí.
Tyto produkty jsou rovněž plně integrovány s vývojovými a řídícími nástroji IBM Rational a Tivoli, takže klientům poskytují bezproblémovou koncovou podporu, kterou požadují.
Mimo to se WebSphere CloudBurst doplňuje s nástrojem Tivoli Service Automation Manager pro podporu vyspělejšího datového centra. Automatizací vývojových a řídících procesů v prostředích cloud computingu založených na platformě WebSphere šetří náklady na provoz IT.
Kromě těchto produktů IBM rovněž oznamuje dostupnost produktů Mashup Center a Lotus Forms Turbo pro vývojové a zkušební užití v prostředí Amazon EC2 a plánuje k těmto produktům přidat také WebSphere Application Server a WebSphere eXtreme Scale.Komentáře