ARCserve r16: Ochrana dat pro různé typy IT infrastruktury

Produkt ARCserve r16, jenž sjednocuje ochranu kritických dat, aplikací a služeb v klasickém, virtuálním i cloudovém prostředí, představila společnost CA Technologies. Podle výrobce tento přístup výrazně zjednodušuje správu různých IT infrastruktur.


Novinka unifikuje funkce datové správy prostřednictvím škálovatelné modulární architektury, do níž je možné zahrnout i software třetích stran, jako je například nástroj pro vzdálený monitoring, správní platformy či řešení od poskytovatelů služeb typu Amazon Web Services nebo Microsoft.

Novinka také zjednodušuje management různých prostředí tím, že uživatelé si mohou zakoupit v rámci jedné licence funkce pro různé typy ochrany dat a platit podle celkového objemu dat, se kterým pracují. Tento model je vhodný například pro poskytovatele různých služeb, kterým dovoluje vytvářet pro své zákazníky různé balíčky. Kromě toho je ale ARCserve r16 dostupný i přes klasické licenční modely.

Novinkou je ve verzi r16 například funkce Central Host-Based VM Backup, která organizacím dovoluje chránit svou virtuální infrastrukturu prostřednictvím nástroje, jenž je založen na imagích, který pracuje na úrovni hostitele a je určen pro platformu VMware vSphere.

Dalšími novinkami jsou plná systémová replikace a podpora vysoké dostupnosti pro prostředí Microsoft Hyper-V, VMware vSphere a Citrix XenServer. Spolehlivost infrastruktury zvyšuje i plná obnova na bázi fyzických zařízení a tzv. full system failover všech provozovaných virtuálních strojů.Komentáře