Asseco Solutions sjednocuje názvy produktů a míří ke cloudu

Sjednocení všech produktů pod společnou značku Helios oznámila společnost Asseco Solutions. Současně její představitelé informovali, že pracují na vývoji aplikací určených k poskytování prostřednictvím outsourcingu a cloudu. V současnosti je na trhu první modul odpovídající této nové koncepci, a to PersOn pro zpracování personálních a mzdových dat.


Před necelými dvěma lety se spojily česká LCS International a slovenský Datalock, čímž vznikla nadnárodní společnost, Asseco Solutions. Obě původní společnosti byly producenty aplikací pro podniky všech velikostí a oblastí podnikání i pro veřejnou správu. Tyto produkty byly zachovány a nadále obchodovány i podporovány. Nyní přistoupila společnost ke sjednocení jejich názvů pod jedinou značku Helios.

 

„Nová budúcnosť systémov Helios nespočíva iba v zmene názvu. Jej mottom je najmä technologický náskok a rešpektovanie najmodernejších vývojových trendov,“ vysvětluje Peter Lang, předseda představenstva Asseco Solutions. „Kľúčový je vývoj plne outsourcovateľných aplikácií typu cloudu. Už v súčasnosti je na trhu prvý modul realizovaný podľa tejto koncepcie, nazvaný PersOn, ktorý zákazníkom systémov Helios pre stredné a veľké firmy poskytuje úplne nové možnosti prístupu spracovania personálnych a mzdových informácií,“ dodává.

 

„Stěžejní pro naše další směřování jsou nejmodernější technologie. S jejich využitím nyní intenzivně pracujeme na vývoji zcela nového produktu pro segment SME. První výsledek chceme představit do dvou let. Další kroky pak budou směřovat k vytvoření plně cloudového typu produktu, protože budoucnost informačních systémů spočívá, podle našeho přesvědčení, v online aplikacích,“ upřesňuje Stanislav Sýkora, místopředseda představenstva Asseco Solutions.

 

Aktuální směr společnosti má v rukou nové představenstvo ve složení Peter Lang (předseda představenstva a generální ředitel Asseco Solutions SR, řízení produktů), Stanislav Sýkora (místopředseda představenstva a generální ředitel Asseco Solutions ČR, lidské zdroje a služby), Martina Mošková (finance), Radoslav Balvan (vývoj) a Jiří Hub (obchod a marketing).Komentáře