Asseco přistupuje k výrazné integraci

K integraci svých jednotlivých součástí přistupuje středoevropská část skupiny Asseco. Ze současných čtyř (Asseco Slovakia, Asseco Czech Republic, LCS International a Datalock) vzniknou dvě velká obchodní uskupení, Asseco Central Europe (CE) a Asseco Solutions. Zastřešujícím subjektem obou uskupení bude Asseco CE, vzniklé z obou národních poboček Asseco.


 

Představitelé všech firem v rámci skupiny předpokládají, že jim integrace přinese vyšší úroveň spolupráce a zvýšení konkurenceschopnosti. "Předpokládáme, že naši zákazníci a partneři ocení možnosti, které jim přinese silný a stabilní partner v podobě jednotného uskupení," uvedl při příležitosti představení změn Jan Přerovský, generální ředitel a předseda představenstva Asseco Czech Republic. Jednotlivé společnosti si ponechají svou právní subjektivitu, celý proces integrace má být završen k 1. 7. 2009.

Středoevropská skupina Asseco dosáhla za loňský rok obratu 148 milionů eur, což představuje 80% meziroční nárůst, a zisku 14 milionů eur (82% nárůst). V České republice dosáhla skupina obratu 1,474 miliard Kč při zisku 128 milionů Kč. (Uváděny jsou konsolidované údaje.)

 Komentáře