Asus představil ultratenkou optickou mechaniku

Společnost Asus tento týden představila DVD mechaniku Extreme Slim External DVD-RW, která se vyznačuje 14 milimetrů úzkým tělem a nízkou hmotností při zachování standardních parametrů.


Mechanika s povrchovou úpravou z leštěného hliníku má být určena vhodná pro uživatele přenosných počítačů, k nimž se připojuje prostřednictvím USB portu, který se zároveň stará o její napájení.

Mechanika Extreme Slim External DVD-RW poskytuje celou řadu funkcí a vysokou spolehlivost. Nabízí čtení i zápis DVD a CD s podporou všech základních formátů. Maximální rychlost zápisu je následující: DVD-RAM 5X/DVD±R 8X, DVD+R DL 6X/DVD+RW 8X, DVD-R DL 6X/DVD-RW 6X, CD-R 24X/CD-RW 16X. Maximální rychlost čtení je pak: DVD-RAM 5X/DVD+RW 8X, DVD±R DL 4X/DVD-RW 8X, DVD±R 8X, CD-R 24X/CD-RW 24X.

Po připojení mechaniky nejsou požadovány žádné ovladače ani instalace. Zařízení nevyužívá napájecí adaptér, ale napájí se přímo z počítače pomocí přibaleného USB kabelu, což má usnadnit použití na cestách. Hmotnost je dle výrobce 320 gramů.Komentáře