Asus představil základní desku pro „osobní superpočítače“ podporující až čtyři grafické karty

5. 4. 2010

Sdílet

Model P7F7-E WS SuperComputer pro nejvýkonnější systémy je postaven na čipové sadě Intel 3450 s integrovaným grafickým jádrem a podporuje procesory s paticí LGA1156. Desku je možné osadit až čtyřmi grafickými kartami ATI CrossFireX nebo nVidia SLI. Disponuje rovněž paralelní architekturou nVidia CUDA podporující až čtyři karty nVidia Tesla s procesory Clarkdale.

Deska Asus P7F7-E WS SuperComputer je vhodná pro uživatele, kteří hledají co největší podporu vstupů a výstupů. Je vybavena dvěma porty rozhraní USB 3.0, které umožňuje až desetinásobně vyšší přenosové rychlosti než USB 2.0. Novinka kromě toho využívá rozhraní pro úložiště SATA 6 Gb/s, čímž má zlepšovat škálovatelnost, urychluje vyhledávání dat a zdvojnásobuje šířku pásma. Podpora digitálních videorekordérů a počítačů s rozhraním FireWire je zajištěna zásluhou dvojice portů IEEE 1394b nabízejících rychlosti až 800 Mb/s, což je dvojnásobek rychlosti předchozího rozhraní IEEE 1394a.

Nová deska může být díky paralelní architektuře nVidia CUDA platformou podporující zpracování operací náročných na výpočetní výkon, jako jsou například vědecké či technické aplikace a finanční modelování. Začleněním až čtyř karet nVidia Tesla s vestavěnými procesory Clarkdale generuje deska výkon až 4 TF pomocí celkem 960 jader CUDA pro paralelní zpracování.

P7F7-E WS SuperComputer podporuje technologie 3-way / 2-way SLI i 4-way CrossFireX. Uživatelé mohou nainstalovat až tři grafické karty GeForce s podporou technologie SLI při rychlostech připojení x16, x8 a x8 nebo dvě grafické karty při skutečných rychlostech připojení x16. Prostřednictvím šesti vestavěných paměťových slotů lze pak desku osadit až 16 GB paměti DDR3. Nabízí se také instalace čtyř 4GB modulů nebo dvou 4GB modulů a dvou 2GB modulů. Mezi další podporované technologie patří GPU Boost pro přetaktování grafického procesoru v reálném čase či možnost připojená USB zařízení pomocé vestavěného rozhraní Quick Gate.

Našli jste v článku chybu?