Asus uvádí zabezpečené byznys notebooky s procesory Core i3/i5 a s podporou vPro

Asus představil byznys notebooky řady B a P o velikostech úhlopříčky 14“ a 15,6“, které se vyznačují hliníkovou konstrukcí a důrazem na zabezpečení dat. Jsou vybaveny pevnými disky odolnými proti otřesům a nabídnou několik možností bezpečného přístupu, včetně přihlášení pomocí speciální karty nebo otisků prstu a ochranu prostřednictvím TPM modulu. Notebooky prošly také testy odolnosti proti pádům a tlaku.


Modely B43 a B53, určené pro firemní zákazníky, využívají procesory Intel Core i3/i5 s technologií vPro a grafické karty, mezi nimiž lze přepínat. Uživatel tedy může volit mezi energeticky úsporným režimem a optimalizovaným výkonem.

Oba byznys modely využívají šestičlánkové baterie Boston-Power, které mají poskytovat maximální výkon i po 900 nabíjecích cyklech, což je více než trojnásobek v porovnání s klasickými Li-Ion bateriemi. Díky využití technologie Asus Xpress Charge lze navíc vybitou baterii nabít na 90 procent její kapacity za 90 minut.

Kromě funkcí zabezpečení, jako jsou Smart card, TPM a přihlašování pomocí otisku prstu, jsou notebooky vybaveny i technologií Asus Secure Delete, která umožňuje kompletní vymazání dat prostřednictvím speciálního rozhraní. Na některých trzích budou dostupné také volitelné funkce Intel Anti-Theft Technology a Computrace LoJack for Laptops, díky nimž může případně uživatel svůj ukradený notebook sledovat a získat zpět.

Notebooky Asus řady B jsou dle výrobce údajně prvními na světě, které využívají technologii ATI Eyefinity. K notebooku tak lze připojit až tři monitory současně. Snazší připojení nejrůznějších periferií a komunikačních zařízení má zajistit také dokovací stanice Asus Power Station II.

Notebooky řady P, jež v současnosti zahrnuje modely PL80, P50, P42 a P52, disponují technologií nVidia Optimus, která v závislosti na momentálně vyžadovaném výkonu automaticky přepíná mezi integrovaným grafickým procesorem a dedikovanou grafickou kartou (ATI 5470, nVidia 310).

Řada P kromě toho disponuje například funkcí Asus Scene Switch, jež umožňuje uvést notebook do režimu prezentace stisknutím jediné klávesy. Technologie Asus Palm-proof má zase pomoci eliminovat počet chyb při psaní, protože rozlišuje mezi dotykem prstů a dlaně.

Stejně jako notebooky řady B využívá i P řada procesory Intel Core i3/i5, pevné disky odolné proti otřesům a funkce zabezpečení, jako například Asus Secure Delete.Komentáře