Aukro opět varuje před podvodnými e-maily

Aukční portál Aukro se potýká s problémy s podvodnýmy e-maily, které v nedávné době obdrželi někteří jeho uživatelé. Tyto e-maily vyzývají k zaslání či změně uživatelského hesla do systému Aukro.cz, mimo jiné pod sankcí smazání uživatelského účtu do několika dnů.


Zástupci Aukra varují, že se jedná se o podvodná sdělení (tzv. phishing) a i když jsou označeny podpisem „administrátor portálu Aukro.cz” a mohou působit důvěryhodně, nemají na ně uživatelé nijak reagovat. Systém Aukro.cz ani jeho administrátoři údajně nikdy nepožaduje zaslání ani sdělení hesel e-mailem, případně jiným způsobem.

Aukro pak upozorňuje uživatele na několik bezpečnostních zásad, které je nutné dodržovat zejména při přihlašování k účtu:
* Zkontrolujte, zda se přihlašujete skutečně na stránku Aukra na adrese http://aukro.cz/. Po zalogování budete přesměrováni na zabezpečenou adresu https://ssl.aukro.cz, tudíž uživatelské údaje nebude možno zneužít.
* Používáním silného hesla lze docílit vyššího zabezpečení účtu. Své heslo nikomu nesdělujte a využívejte možnosti jeho pravidelné změny.
* V případě podezření na zneužití vašich přihlašovacích údajů je potřeba je neprodleně změnit a informovat Zákaznickou podporu Aukro.cz prostřednictvím kontaktního formuláře.
* Vyvarovat se sdělování přihlašovacích údajů třetím osobám.

S bezpečnostními zásadami při využívání služeb Aukro.cz se lze seznámit i v Centru pro bezpečnost.Komentáře