Avast Secure Line zabezpečuje Wi-Fi sítě

Avast Software oznámil, že uvedl na trh SecureLine, virtuální privátní síť (VPN), službu, která umožňuje zákazníkům šifrovat jejich komunikaci zatímco jsou připojeni do nezabezpečených WiFi sítí.

Avast Secure Line zabezpečuje Wi-Fi sítě


V celosvětovém průzkumu více jak 340 000 respondentů AVAST zjistil, že používání nezabezpečených WiFi sítí je obvyklý problém na celém světě. 

 “Vyvinuli jsme SecureLine vzhledem k rostoucí poptávce našich zákazníků,” řekl Vincent Steckler, generální ředitel Avast. “Polovina uživatelů PC v USA přistupuje k nezabezpečeným WiFi sítím a asi jedna třetina z nich provádí bezpečnostně citlivé operace –  online nákupy, bankovní transakce, nebo cokoliv, co vyžaduje heslo – navzdory riziku, že hackeři mohou zachytit jejich důvěrné informace.”

Avast SecureLine používá zabezpečený protokol (SSL), šifrování a bezpečnostní klíče/ certifikáty k zabezpečení internetové komunikace v jinak nezabezpečených WiFi sítích.  Když se uživatel připojí k nezabezpečené WiFi síti, obdrží zprávu, která ho upozorní na nebezpečí použití veřejných a nezabezpečených WiFi připojení, a zároveň jim nabídne volbu bezpečného připojení prostřednictvím VPN připojení s avast! SecureLine. Zákazníci jsou poté směřováni do uživatelského rozhraní, kde VPN může být kdykoliv proaktivně aktivována uživatelem. 

“Integrovali jsme SecureLine do antiviru avast!,  jak do verze zdarma, tak i do placcených verzí, takže stačí  pouze jedno kliknutí a je možno ji začít používat,” řekl Ondřej Vlček, technický ředitel AVAST. 

Úvodní foto: © yobidaba - Fotolia.com


Komentáře